Novinky

Nové MTB pedály Assioma PRO MX

16. 05. 2024

Italská společnost Favero uvedla na trh dlouho očekávanou novinku - MTB verzi pedálů Assioma.

Nový model se jmenuje Assioma PRO MX a opět se vyrábí ve dvou provedeních – s levostranným a oboustranným měřením. Levostranné měření se jmenuje MX-1 a oboustranné nese označení MX-2. Pedály jsou určeny do standardního XC terénu kategorie 3 – tedy nerovný terén s dropy do 60 cm. Interní baterie se nabíjí přes magnetické konektory a pedály jsou plně kompatibilní s Shimano SPD systémem.

Elektrické mini pumpy CYCPLUS

19. 04. 2024

Do nabídky exkluzivně zařazujeme nový produkt - elektrické mini pumpy od společnosti CYCPLUS.

Tito malí pomocníci Vám pomohou vyřešit defekt rychle, snadno a pohodlně. Na displeji vidíte, jaký tlak má Vaše pneumatika a pumpa ji automaticky dofoukne na požadovanou hodnotu. Pumpa je malá a lehká, snadno se vejde do každé cyklistické kapsy!

Představujeme novou ultimátní řadu zapletených kol FFWD RAW CS

01. 03. 2024

Dva roky vývoje, náboje vyvinuté ve spolupráci s dánským Ceramicspeed, patentované karbonové dráty. To je nový TOP model RAW.

Nová řada kol využívá již známý tvar ráfku LAW TECH "Laminar Airflow Wing", stejně jako řada kol RYOT. Ráfky pro kola RAW jsou ovšem vyrobeny s odlišným layupem karbonu, optimalizovaným pro užití s karbonovými dráty a také mají o 10% nižší hmotnost. Karbonové dráty vynikají především lepší pevností v tahu, která je přibližně o 20-25% vyšší než ty nejlepší ocelové dráty. Aby nebyla kola příliš tvrdá a nepoddajná byl jejich počet nově snížen z 24 na 21, stále v poměru 2:1. Výsledná tuhost kol však i přesto vzrostla oproti řadě RYOT o 17 %. Tyto inovace kladou vyšší nároky také na náboje – proto byly zcela nově vyvinuty náboje FFWD Ceramicspeed ve spolupráci s dánským výrobcem keramických ložisek. Výsledkem jsou lehčí a tužší kola se špičkovými keramickými ložisky a menším valivým odporem, která se nezaleknou srovnání s nejlepšími koly na trhu. Dobrou zprávou je i to, že jsou kola plně servisovatelná (dráty je možno centrovat i vyměnit). Tyto úkony však nelze provádět bez odpovídajícího nářadí a zkušenosti se servisem těchto kol. Proto se vždy v případě potřeby obracejte na autorizovaného prodejce, či rovnou na nás. Vybírat můžete hned ze tří výšek ráfků ráfku 33, 44 a 55 mm a také mezi matným nebo lesklým finišem.

Představujeme nový oboustranný wattmetr PRECISION 3+ PRO DUAL

21. 02. 2024

Připravte se na vylepšení svých zážitků z jízdy!

Na pokročilé metriky, jako je vyvážení vlevo/vpravo, plynulost pedálů a účinnost točivého momentu, jste byli zvyklí již z předchozí generace. Nový PRECISION 3+ PRO DUAL Vám však nabízí nativní integraci s technologií Apple Find My, pomocí které budete znát neustále polohu svého kola. Inovativní housing vyrobený z vysoce chemicky odolných plastů (odolnější při mytí) a také zvýšenou životnost baterie (CR2032): až 550 hodin. To vše s navýšením hmotnosti pouze 9g na levé a 12g na pravé klice. 4iiii tak zůstává nejlehčím sériově vyráběný wattmetrem na trhu.

BOSON STONE BLACK

20. 02. 2024

Isaac Boson přichází pro rok 2024 ve stylu BLACK and WHITE

Matně černá barva, doplněná o zlaté lesklé nápisy, doplňuje již dříve představenou variantu Mineral White. Ať už zvolíte černou nebo bílou, vždy dostanete špičkové jízdní vlastnosti doplněné o dokonalý estetický zážitek.

Více se dozvíte na stránce modelu.

Představujeme Kogel Kolossos AERO

20. 01. 2024

Kolossos AERO je umělecké dílo pro cyklisty, kteří hledají maximální výkon.

Snížit odpor hnacího ústrojí pomocí nadrozměrných kladek a keramických ložisek již Kogel zvládl. Nyní je čas zaměřit se na aerodynamiku. Důraz na ni je v posledních letech znát na každém detailu profesionální cyklistiky a i díky tomu jsou etapy stále rychlejší a rychlejší. Každý watt se počítá!

ATT Investments představilo dresy Alé pro letošní rok.

11. 01. 2024

Zakázková výroba dresu není ovšem určena pouze pro profesionály!

Máme co nabídnout i amatérským týmům, firmám nebo pořadatelům různých akcí či závodů. Více informací na aleteam.cz.

GRAVEL ISAAC TORUS XPLORE MOSS GREEN

11. 01. 2024

Zažijte nové dobrodružství! Ať už se rozhodnete pro výlet nebo gravelový závod.

Vyvážený, zcela přepracovaný karbonový rám nabízí dokonalou rovnováhu mezi hmotností, rychlostí a tuhostí. Vícedenní dobrodružství Vám usnadní celá řada upevňovacích bodů, díky kterým na rám připevníte vše potřebné. Limitováni nebudete ani šíří pneumatik, jelikož Torus bez potíží zvládne i pláště o rozměru až 45C. Estetický dojem kola nenarušuje kabeláž, která je ukrytá kompletně uvnitř rámu.

Více se dozvíte na stránce modelu.

ISAAC Element Granite Grey. Pure Racer.

30. 11. 2023

Závodní stroj určený pro to nejtěžší závodní nasazení s certifikací UCI.

Extrémně tuhý a lehký rám se závodní geometrii předurčuje tento stroj k závodnímu použití. Jeho kvality ovšem ocení každý, kdo chce špičkové silniční kolo bez kompromisů.

Více se dozvíte na stránce modelu.

Rychlost, styl a pohodlí - to je Isaac Boson Mineral White

02. 11. 2023

Díky své jedinečné geometrii, je Boson tím nejlepším vytrvalostním kolem na těch nejnáročnějších tratích.

Rám je vyrobený pomocí vylepšené pokročilé uhlíkové technologie Advanced Carbon Tech Dual 30 s pevností v tahu 30 tun na cm2. Díky tomu je toto kolo lehké a tuhé pro závodní výkon, ale zároveň dokonale tlumí otřesy na nerovnoměrném povrchu vozovky. Bolesti krku a zad jsou minulostí díky geometrii zaměřené na ergonomické držení těla.

Více se dozvíte na stránce modelu.

RAVEMEN představuje nejvýkonnější přední světlo XR6000

12. 10. 2023

Po více než 2 letech tvrdé práce je hotovo a Vy tak můžete jezdit v noci jako ve dne.

Celý systém je sestaven ze samotného světlometu, který tvoří devět vysoce účiných led diod o maximálním výkonu až 6000 lumenů, držáku, dálkového bezdrátového ovladače a vysoce kapacitní externí baterie, která disponuje i funkcí powerbanky. Kompletní technické specifikace naleznete po kliknutí zde.

Představujeme HADRON XPLORE MOJAVE SAND

11. 10. 2023

Na první pohled zaujme čistým a elegantní vzhledem, v sedle si vás získá skvěle vyváženou geometrií.

Jeho prémiový rám je vyráběn technologií ISAT Hydrolite za použití materiálu Alu 7005, což představuje špičku v daném segmentu. Novinkou je také inovované řešení kokpitu se skrytým vedení bowdenů. Standardem je celokarbonová vidlice, pevné osy a průchodnost pro pláště až 45mm.

Ikona Regal se vrací!

18. 09. 2023

Regal je historický název ikonického sedla, který zažil éru znovuvzkříšení jako REGAL EVO. Nyní byl však kompletně přepracován a na trh vstupuje v další generaci jako REGAL SHORT!

Došlo ke kompletnímu přepracování jeho tvaru, použití otevřené skořepiny, zkrácení a použití nového Bow Rail systému ližin. Ty jsou nyní uloženy v zadní části v kloubu a nikoli napevno. To přináší vyšší míru pohodlí zejména na větších nerovnostech, sedlo je tedy vhodné zejména na gravel či endurance ježdění.

Alé Custom nově a přehledněji!

15. 09. 2023

Využijte naší podpory, kterou Vám poskytneme od návrhu, přes zkoušení až po výrobu.

Na našem aktualizovaném webu naleznete veškeré informace k jednotlivým kolekcím. Můžete se tak rozhodnout, zda zvolíte závodní řadu WorldTour úrovně či zvolíte střední řadu, která má také závodní střih a vlastnosti nebo zvolíte nejuniverzálnější řadu, navrženou pro různé typy postav s ohledem na komfort i výkon.

ISAAC VITRON GALAXY BLUE

07. 09. 2023

Čistý design bez kabelů.

Nová generace silničního kola Isaac Vitron přináší nejen novou, velice atraktivní barvu Galaxy Blue, ale především nový kokpit. Ten umožňuje plnou integraci kabeláže a přitom lze měnit délku představce bez jejího rozpojení či snadnou instalaci řídítek třetích stran.

Kolekce brýlí NEON 2024

07. 09. 2023

Italský výrobce brýlí NEON uvádí na trh svou kolekci pro sezónu 2023/2024!

Kompletně přepracované portfolio nabízí nová phototronická skla (4 různé varianty) se zatmavením kategorie 1-3, dále skla s vysokým kontrastem HD vision a klasická zrcadlová skla Mirrortronic. Z nových modelů zaujme nejvíce topmodel AIR PRO, který v sobě kombinuje ultimátní sportovní výkonnost s civilním fashion využitím.

Najdi svůj wattmetr!

03. 08. 2023

Nyní budete mít polohu svého kola neustále pod kontrolou.

Nová verze PRECISION 3+ je vylepšením stávajícího Precision 3D GEN3 a hlavně s sebou přináší integraci a Apple FindMy. 4iiii se tak stává jedinou firmou v cyklistickém průmyslu, která se může pochlubit plnou nativní intergací s Apple.

Matúš Štoček poprvé v dresu slovenského mistra

08. 07. 2023

Prvním závodem, kde jste mohli Matúše v novém mistrovském dresu ALÉ sledovat, byla Maďarská V4.

Nevedl si vůbec špatně a potvrdil svou výbornou formu, když cílovou pásku protnul jako nejlepší Slovák.

OUTLAW jsou zpět!

02. 06. 2023

Značka FFWD uvádí na trh novou generaci modelu MTB OUTLAW, která byla velmi úspěšným modelem do terénu!

Jedná se o moderní MTB kola s rozšířeným ráfkem poskytujícím stabilitu a širší obutí do rozmanitého terénu. Kola jsou vhodná od XC po Allmountain ježdění. Postavena jsou s důrazem na kvalitu a výdrž – použity jsou mosazné niple, Sapim CX-Ray/CX-Sprint dráty, hookless ráfky a zcela nové FFWD Boost náboje s 36z ratchet systémem a CenterLock rozhraním.

Isaac BOSON se představuje v nových barvách - SATIN BLUE GOLD

19. 04. 2023

Tato limitovaná kombinace modré a zlaté barvy vytváří unikátní vzhled, který bude zaručeně upoutávat pozornost!

Pokud Vás nový Boson zaujal, můžete si přes náš konfigurátor zvolit osazení a nebo vybírat z našich skladových kol. V nabídce i nadále zůstává také barva ONYX BLACK.

Zveme Vás k návštěvě stánku Sport Import na veletrhu FOR BIKES

19. 03. 2023

Veletrh se uskuteční na Pražském výstavišti ve dnech 24.-26.3. a představíme zde celou řadu novinek.

Těšit se můžete například na novou letní kolekci ALÉ, sedla Selle San Marco 3D, nový MTB model karbonových kol FFWD nebo Isaac Boson v nové barvě SATIN BLUE GOLD.

NEON přichází s celou řadou novinek a vylepšení

03. 02. 2023

Zbrusu nové jsou modely FLAME a VOLCANO, ale novinkou jsou také skla maximalizující vizuální rozlišení HD VISION.

Rozšířila se i nabídka fotochromatických skel, nově jsou k dispozici skla kategorii 1-2, 2-3 a 1-3. Vylepšení se dotknulo také obrouček. Nyní máte u většiny modelů možnost použít dioptrické klipy a také využít výhod tvarovatelných nosníků. Příslušenství se navíc rozšířilo i o praktická pevná pouzdra.

ATT Investments vstupuje do sezóny 2023 v nových dresech ALÉ

16. 01. 2023

O Alé je mezi profesionálními celky mimořádný zájem. Pro letošní sezónu budou dresy tohoto italského výrobce oblékat hned tři týmy úrovně World a to Bahrainu, Groupama-FDJ a Jayco AlUla.

Jezdci ATT Investments jsou vybaveni, stejně jako týmy úrovně Word, oblečením z nejvyšší řady PR-S. Špičkovou kvalitu tohoto oblečení ve vlastním designu si ovšem mohou dopřát například i amatérské cyklistické týmy, spolky nebo cyklistické obchody či firmy. V nabídce zakázkové výroby máte na výběr hned ze tří řad PR-S, PR-R a PRIME. Pro více informací o zakázkové výrobě nás neváhejte kontaktovat.

Mimořádná nabídka na kola DRAC WHEELS.

13. 12. 2022

Využijte této mimořádné nabídky a pořiďte si karbonová MTB kola DRAC se slevou 25%.

Jednotlivé varianty zapletených kol naleznete zde. Dodání vámi zvolené varianty je 2-3 dny. Skladem máme všechny varianty, včetně verze XL. V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Dan Polman v Ořechově!

29. 11. 2022

Srdečně Vás zveme na humorně laděné povídání a film o jednom z nejtěžších silničních ultramaratonů na světě (5000 km napříč USA).

Povídat o svých zážitcích přijede ultracyklista Daniel Polman. Součástí akce bude promítání profesionálně zpracovaného dokumentu o Danově cestě tímto závodem a také beseda s návštěvníky. Akce se uskuteční 15. prosince v 18:00 v sále Kulturního centra v Ořechově u Brna. Na akci bude možné si zakoupit Danovy knihy o cyklistice i jeho pohádkové knížky pro malé i velké sportovce.

Levé kliky Ultegra R8100 a DuraAce R9200 skladem

25. 11. 2022

Nový wattmetr 4iiii Precision 3. generace je k dispozici i pro nejnovější sady Shimano 12sp

Využijte všech předností nových wattmetrů jako je 8x vyšší kapacitu baterie CR2032, silnější vysílací anténu pro méně rušení, větší rozsah měření, kompaktnější, pouze 5,5 mm vysoké tělo atd. Na všechny wattmetry je navíc poskytována nadstandardní 3letá záruka.

Element v nové barvě

18. 11. 2022

Isaac Element bude nově dodáván v novém, výraznějším barevném provedení Crystal Chrome Black.

K výběru kol Isaac můžete i nadále použít náš ISAAC CONFIGURATOR. Nebo vybírat z našich již sestavených skladových kol. Více fotek nového Elementa naleznete na našem FB a IG.

Jste připraveni na tuhou zimu?

01. 11. 2022

V zimní bundě ALÉ R-EV1 RIPARO Vás žádné počasí nezaskočí.

Riparo je ideálním společníkem pro naše zimní klimatické podmínky. Určena je zejména pro střední a vysoké intenzity s teplotami pod bodem mrazu. Vnitřní vrstva je vyrobena z Polartec® Alpha® termo tkaniny, která nabízí aktivní teplo, umožňuje výměnu vzduchu a reguluje tělesnou teplotu. DWR úprava na celém povrchu zajišťuje výbornou odpudivost vůči lehkému dešti.

Shortfit 2.0 3D printed

21. 10. 2022

Selle San Marco vstupuje do světa tištěných 3D sedel se svým nejoblíbenějším modelem.

S patentovaným 3D tištěným vzorem, vám tato sedla poskytnou podporu na těch nejnáročnějších cestách a pomohou zdolat ty nejprudší stoupání a nejrychlejší sjezdy. Dostupné budou ve variantách RACING nebo CARBON FX a šířkách NAROW 140mm, nebo WIDE 155mm. Malou ochutnávku naleznete po kliknutí zde.

Isaac Torus v testu Vela

01. 09. 2022

Gravel nebo silnička?

I tak by se dal nazvat test tohoto velice univerzálního stroje, který nezklame v terénu ani na silnici. Celý test si můžete prohlédnout zde.

Test Elementa v 53x11

01. 09. 2022

Tentokrát jsme nechali pořádně prověřit vlajkovou loď značky Isaac.

Testu se ujal zkušený tester a redaktor Eda Pinkava. Elementa jsme k testu připravily na sadě Ultegra Di2, kterou doplnila kola FFWD RYOT, sedlo SELLE SAN MARCO CARBON FX a ramínko přehazovačky KOGEL. Celý test si můžete přečíst zde.

Nové přední světlo LR1600

30. 08. 2022

Bezdrátové ovládání, inteligentní denní svícení a spousta dalších funkcí.

Ravemen LR1600 je velice výkonné přední světlo kompaktních rozměrů. Zaujme nejen svým výkonem 1600 lumenů, ale především celou řadou chytrých funkcí. Praktickou ukázku naleznete v tomto videu.

Lubomír Petruš vítězí v serii MTB MARATON UCI!

15. 08. 2022

Přidal tak další úspěch ve skvěle probíhající sezóně.

Další díl světové maratonské série hostila Turecká Sakarya. Lubomír Petruš (D2Mont Merida), suverénně zvítězil na trati dlouhé 110 kilometrů. K vítězství mu dopomohla karbonová kola DRAC v nejvyšší specifikaci, zapletená na nábojích DT Swiss 180 Carbon Ceramic a dráty SAPIM CX-Ray Straightpull.

Tým Lotto Soudal spoléhá na měřiče 4iiii i na letošni Tour de France.

11. 07. 2022

Lotto Soudal je vybaven oboustrannými měřiči výkonu PRECISION Pro a monitory srdečního tepu Viiiiva.

Manažer týmu Maxime Monfort říká: „V moderní cyklistice je nemožné představit si život bez měřiče výkonu. Je to zdaleka nejdůležitější tréninkový nástroj a je také v určitých momentech závodu zásadní pro určení správné strategie. Proto nás těší, že se můžeme spolehnout na měřiče 4iiii . Ty patří k nejlepším na trhu. Mohou měřit výkon na obou stranách klik a poskytují nám velmi přesná data.”

O co přicházíte bez wattmetru?

27. 06. 2022

Nejen na tuto otázku se Vám pokusíme odpovědět v následujícím videu.

Po předchozím podrobnějším představením nabídky wattmetrů 4iiii, se společně podíváme na využití wattmetru v praxi. Pro přehrání videa klikněte na odkaz zde.

Úspěšná spolupráce s týmem D2Mont Merida Cycling Team pokračuje.

06. 06. 2022

Velice nás těší, že si kola D.R.A.C Wheels získala důvěru závodníků i pro letošní sezónu.

Díky použití při závodech v nejtěžších podmínkách a při maximálním nasazení, máme dokonalou zpětnou vazbu o kvalitě našich kol.

NEON SKY

27. 05. 2022

Představujeme Vám jednu z letošních novinek bezrámečkový model SKY.

Díky sférickým sklům, umožňujícím periferní vidění, využijete tyto brýle při mnoha sportovních aktivitách. Čočky jsou vybaveny technologii TRONIC, která zaručuje největší kontrast a nejlepší ochranu před slunečními paprsky, což vám dává ultra HD vidění po celou dobu vaší sportovní aktivity. Můžete si vybrat z různých barevných kombinací, typů čoček a dvou velikostí.

4iiii - představení široké nabídky wattmetrů

27. 05. 2022

Ve spolupráci s MTBIKER_CZ jsme pro vás připravili toto video o možnostech měření výkonu pomocí wattmetrů 4iiii.

Nyní se stačí pohodlně posadit a kliknout na video.

Stop nevzhledným a těžkým pevným osám.

26. 05. 2022

Snižte a hmotnost a zlepšete tuhost vašeho stroje.

Nelíbí se vám na vašem kole ta velká, objemná osa s nevzhlednou páčkou na konci? Máme pro vás řešení na míru od Robert Axle Project. V naší nabídce naleznete nejen super lehké a tuhé osy Lightning, ale také pevné osy pro upnutí vašeho kola do trenažéru nebo pro připojení dětského vozíku. Veškeré produkty Robert Axle Project najdete zde.

Nové ALE SPEEDFONDO lepší v každém detailu.

26. 05. 2022

Největší změny laclů “X Air Bib” si všimnete na první pohled.

Každý detail těchto kalhot byl přepracován tak, aby poskytoval zvýšenou kompresi, prodyšnost a dokonalý střih. Přirozeně antibakteriální a antistatická uhlíková vlákna, vetkaná do horní vrstvy vložky, jsou impozantně prodyšnou bariérou pro další zlepšení pohodlí během velmi dlouhých jízd. Inovativní tkanina Series S 41 WR Active Comfort poskytuje zvýšenou kompresi svalům, zároveň velice rychle schne a je prodyšná směrem ven. Jestli-že hledáte ty nejlepší kalhoty bez kompromisů, speedfonda jsou jasná volba!

Maximalizujte svoji viditelnost!

11. 05. 2022

TR 500 s brzdovým senzorem - nová vlajková loď Ravemenu ve světě zadních světel.

Díky vestavěnému pohybovému senzoru nabízí TR 500 navíc nejen funkci brzdového světla, ale také automatické vypnutí/zapnutí. Samozřejmostí je kompatibilita s kulatými i aero sedlovkami, nabíjení přes USB-C, inteligentní paměťový obvod, automatická úspora a indikátor slabé baterie a 6 režimů pro různá denní a noční prostředí.

Kompletní technické specifikace se dozvíte zde.

Jste připraveni zažít brzdný výkon další úrovně?

03. 05. 2022

Maximalizujte brzdný výkon Vašich třmenů pomocí kotoučových brzdových destiček Kogel.

Naskladnili jsme pro Vás nově vyvinuté brzdové destičky. K dostání jsou ve dvou směsích se speciální keramickou barierovou vrstvou, která odděluje destičky od zbytku brzdného systému. Vylepšete tak své brzdy nejjednodušším a nejrychlejším možným způsobem!

Nová kola rodiny TYRO 2!

13. 04. 2022

Před více než rokem vzniknul ekonomický model TYRO, který měl velmi dobrý ohlas. Nyní přichází na trh nová generace, a to hned se třemi modely.

Původní kola TYRO byla založena na ráfku F4D a nabízela pouze plášťovou verzi pro kotoučové brzdy. Nyní přichází na trh inovovaná řada kol TYRO 2. generace, která nabízí ráfkové modely na plášť i galusku a již dobře známou verzi na pláště a kotouče. Všechny tři modely mají nově vyvinutý ráfek o šíři 29 mm, který splňuje nejmodernější nároky na bezdušové obutí, široké pláště a nabízí vynikající tuhost. Kola jsou postavena na již dobře známých nábojích FFWD s ratchet systémem vyvinutým DT Swiss, tentokráte s výpletem 1:1. Výplet je tvořen dráty Sapim Sprint v ekonomičtější rounded verzi společně s ověřenými nipli DT Pro Lock mosaz.

TRONICKÉ ČOČKY

12. 04. 2022

Brýle NEON nejsou jen povedené designerské kousky, ale jejich skla obsahují vysoce kvalitní čočky.

TRONIC je technologie vytvořená a aplikovaná výhradně na každý z našich typů čoček. Tato technologie, nejen filtruje nízkoenergetické paprsky zvané UVA, ale také zabraňuje průchodu ultrafialového záření jakékoli vlnové délky emitovaného sluncem. Víme, že existují tři typy ultrafialového světla UVA, UVB, UVC. Většina optických čoček na trhu blokuje pouze některé z těchto UV záření. Jsme hrdí na to, že jsme vyvinuli TRONIC technologii, která filtruje 100 % UVA, UVB a UVC paprsků. Tato ochrana je integrována během výrobního procesu, který je neustále kontrolován vysoce kvalifikovaným personálem. TRONIC nabízí nejen výhodu z hlediska ochrany, ale nabízí i znatelné zlepšení vizuálního výkonu.

Vitron LAVA RED

11. 04. 2022

Vstupní model do světa karbonových kol Isaac Vitron nabízíme nyní i této nové atraktivní barvě.

Tato barevná varianta byla představena již na For Bikes, kde sklidila mnoho kladných reakcí. Pokud Vás Vitron také oslovil, neváhejte nás kontaktovat. Nasměrujeme Vás k nejbližšímu prodejci, případně pro Vás kolo přímo objednáme u výrobce.

PRECISION 3D třetí generace je tu!

14. 03. 2022

Nové kompaktnější tělo designované pro drtivou většinu rámů na trhu.

Ať už bojujete v silničních, MTB nebo triatlonových závodech, trávíte nespočet hodin na trenažéru nebo usilujete o osobní maximum; jednu věc víme, úspěch vyžaduje čas. S výdrží baterie až 800 hodin, přesností +/-1 % a hmotností pouhých 9 gramů bude PRECISION 3 Powermeter vaším důvěryhodným tréninkovým nástrojem po mnoho let.

Nová letní kolekce ALÉ 2022 je tu!

28. 02. 2022

Právě jsme pro vás naskladnili novou letní kolekci, vybírat můžete jak u nás, tak u našich partnerů.

Díky spolupráci s profesionálními týmy, přináší vývojové oddělení ALÉ neustále nové materiály a inovativní řešení. To není ale zdaleka vše. Na kole chceme samozřejmě i dobře vypadat a proto pro vás ALÉ připravilo spoustu nových barev a designů. Seznam prodejců naleznete zde http://www.alecko.cz/ale/prodejci najděte si toho svého.

Kogel představen na ForBikes!

22. 02. 2022

Značka Kogel high quality bearings bude představena na veletrhu ForBikes. Je to nejnovější přírůstek do nabídky společnosti Sport Import.

Kogel nabízí precizní a odolné produkty všude tam, kde záleží na ložiscích. V jeho nabídce jsou středy, ramínka, kladky, ložiska do nábojů, ale také titanové šrouby do představců a další.

Závodní série HideMyBell

18. 02. 2022

CloseTheGap na VŠECHNY typy řídítek.

Nyní můžete použít držáky HIDEMYBELL RACEDAY i na své aerodynamické kokpity. Máme pro Vás verze nejen pro kola Cervelo týmu Jumbo Visma, ale i pro řídítka ostatních výrobců. Např. CANYON, PINARELLO, GIANT, CANNONDALE, TREK, BMC. Všechny držáky jsou samozřejmě i nadále kompatibilní s veškerým příslušenstvím. Kompletní nabídku na naleznete zde držák HideMyBell.

Isaac Element

15. 02. 2022

Aerodynamické vrchařské kolo nebo lehký aerobike? Říkejte mu jak chcete!

Element je pro ty, co vyžadují to nejlepší bez kompromisů. Rám, vážící pouhých 750g, ve vel.L, doplňuje aerococpit a karbonová sedlovka. Špičkové závodní kolo, které exceluje na každé trati- přesně to je tento top model. A co na Elementa říká Tom Boonen? Podívejte se sami: Tom Boonen test. Více technických informací se dozvíte na stránce modelu.

Dlouho očekávaný Boson je v prodeji!

14. 02. 2022

Nový Isaac Boson svou výbavou a vlastnostmi atakuje i top modely jiných značek!

Zcela nový model jde s dobou ve všech ohledech. Lehký a tuhý rám, s trojúhelníkovou zadní stavbou, Vám nabídne dostatek pohodlí a výkonu i pro závodní použití. Jezdce hledající výbornou aerodynamiku, zcela jistě potěší karbonový aero cockpit. Pozadu nezůstává ani karbonová sedlovka o průřezu tvaru písmena D. Třešničkou na dortu je potom plně integrovaná kabeláž.

Více se dozvíte na stránce modelu.

Nový Vitron

12. 02. 2022

Isaac Vitron zaujme na první pohled svým čistým a elegantním vzhledem.

Jeho lehký a tuhý celokarbonový rám, se semi-integrovaným vedením bowdenů, osloví zejména vytrvalce a jezdce hledající pohodlí. Díky pohodlné endurace geometrii si nyní můžete užívat dlouhé hodiny v sedle, nebo si jen vyrazit s přáteli do své oblíbené kavárny. Vybírat můžete z barevných provedení Borealis Green nebo Onyx Black.

Více se dozvíte na stránce modelu.

ATT Investments Pro Cycling i letos na kolech FFWD

12. 01. 2022

Spolupráce s čekým kontinentálním týmem ATT Investments Pro Cycling pokračuje i pro sezonu 2022

ATT Investments, blížící se zázemím úrovni World Tour, v prostorách Mercedes-Benz Praha oficiálně představil složení týmu a partnery pro rok 2022. Velice nás těší, že se naše společnost SportImport s.r.o., může podílet na materiálním zajištění tohoto ambiciozního celku. Pro letošní sezonu budou mít jezdci ATT Investment k dispozici zapletená kola RYOT 44 do kopcovitějších etap a špičkový aero model RYOT 55 zejména do rovinatějších profilů a sprinterských dojezdů. Obě varianty kol FFWD budou v plášťové a kotoučové verzi.

Nový Shortfit 2.0

11. 01. 2022

Selle San Marco představuje novou kapitolu jednoho z nejúspěšnějších produktů historie italské společnosti.

Shortfit 2.0 má délku 255 mm a je dostupný ve dvou šířkách: Narrow (140 mm), Wide (155 mm) a to pouze ve verzi Open-fit . K dispozici jsou čtyři verze: Carbon FX (kolejnice v DNA Carbon), Racing (kolejnice v Xsilite), Dynamic (kolejnice v manganu), Sport (kolejnice z CarbonSteel). Plus dvě verze pro zvýšené pohodlí: Comfort- je koncipován tak, aby maximalizoval pohodlí díky extra vrstvě polstrování z Pullfoam (verze racing). Supercomfort – má naopak silnější polstrování (Biofoam Plus) , gelovou vložku a přítomnost Shock Absorbers posouvají sedlo na vyšší úroveň pohodlí (verze dynamic comfort). Díky těmto vlastnostem jsou verze Comfort a Supercomfort vhodné i pro elektrokola .

Nově přepracovaná rolnička

09. 01. 2022

Ovládání rolničky je nyní jednoduší i v rukavicích.

Přepracovaná minimalistická rolnička nabízí nyní díky inovativnímu ovládacímu systému ještě snazší použití. Ostatní vlastnosti, jako je například odejmutí zvonku během vteřiny, zůstávají nezměněny. Nová rolnička je kompatibilní se všemi držáky CloseTheGap.

Nový model OUTRIDE

18. 11. 2021

Tento nový model vychází svým ráfkem z velmi osvědčeného modelu F3AD, avšak je nyní postaven na nábojích FFWD a levnějším výpletu DT Swiss Competition.

Díky levnější skladbě komponent si tato špičková hliníková stále zachovávají zajímavou cenu i přes zdražování jiných modelů. Náboje FFWD se v průběhu uplynulé sezóny velmi osvědčily a jsou stejné jako u karbonových modelů. Výplet DT Swiss Competition poskytuje v dané cenové úrovni výborný poměr cena/výkon a dodává kolům vysokou stabilitu. V tomto setupu se jedná o velmi zajímavý vyvážený model schopný pokrýt všechny potřeby na výkonnostněji zaměřenou jízdu.

Jan Strož mistrem ČR v XCM!

23. 09. 2021

Po dlouhé sólo jízdě se Jan Strož stal v Harachově mistrem České Republiky v XC marathonu, a to v silné konkurenci domácích jezdců.

Honza sedlá speciál od Meridy osazený modelem DRAC29 na DT240 nábojích. Lehká, tuhá a spolehlivá kola jsou základem pro úspěchy na tak těžkých podnicích, jakým letošní mistrák v maratonu byl. Povětrnostní podmínky i délka tratě skoro 6h pro vítěze prověřila nejenom jezdce, ale i jejich materiál. A přesně pro takové podmínky jsou naše kola stavěna.

Náboje FFWD TWO/ONE

01. 06. 2021

FFWD uvádí na trh nové highend náboje pod označením TWO/ONE, které koresponduje s počtem drátů v poměru 2:1. Jedná se o náhradu za náboje DT350, avšak s několika vylepšeními.

Jsou použita ložiska různých průměrů k optimalizaci trvanlivosti, star-ratchet systém s 36 zuby pod úhlem 10° pro čistý záběr, centerlock rozhraní a vyměnitelné koncovky na 12 mm i 15 mm osu. Samozřejmostí jsou různé verze ořechů pro Shimano, XDR i Campu (včetně nového N3W). Od června budou tyto náboje dodávány na kolech RYOT a DRIFT místo verze s DT350 náboji.

Nový model GrouND

01. 06. 2021

Od června 2021 přichází na trh nový model GrouND, který navazuje na velmi úspěšný model GND.

GrouND se posouvá ještě více směrem k pohodlí a přichází s cenově zajímavou verzí varianty CarbonFX. Podobně jako nové Aspide Short přechází na novou technologii výroby a unifikuje svrchní provedení. GrouND se bude nabízet již pouze ve verzi s plnohodnotným otvorem a nahradí stávající model GND.

NEON v Čechách a na Slovensku

22. 05. 2021

Cyklistické brýle a helmy NEON budou od června 2021 dostupné i na Českém a Slovenském trhu.

Italská značka Neon známá především ze zimních sportů rozšiřuje svou produkci a přidává i nové modely cyklistických helem a brýlí. Této cyklistické části se budeme na nšich trzích věnovat a srtiment značky naleznete u našich obchodních partnerů.

RYOT44 v testu 53x11

09. 04. 2021

Nejprodávanější kola z nabídky FFWD RYOT44 si vzala do testu redakce časopisu 53x11.

Jak si tyto nejuniverzálnější plášťové výplety v testu vedly se můžete podívat v plném znění ve formátu PDF zde: Test RYOT44.

RYOT TEAM TECH

02. 03. 2021

V březnu uvádíme na trh čistě závodní modely z rodiny RYOT postavené na nových ráfcích TEAM TECH.

Tato speciální edice kol zahrnuje kola RYOT44 a RYOT55 na DT240 EXP nábojích výhradně v galuskovéh provedení a bílé barvě. Jsou to identická kola, která jsou určena pro sponzoring profesionálních týmů, prověřená kostkovanými klasikami, cyklokrosy a navržená ve spolupráci s Nikki Terpstrou.

Torus 2021 je tady!

30. 01. 2021

V lednu 2021 byl na trh uveden zcela nový Isaac Torus Emerald Green. Jedná se o zcela nový model s odlišným zaměřením oproti loňskému modelu.

Nový Torus Xplore sází na univerzální použití, moderní tvary, krásný design a v neposlední řadě také na širokou možnost konfigurací díky standardním rozhraním. Nově nabízí úchyty na 3 flašky, standardní 27,2 mm sedlovku a také větší průchodnost až 45C.

Více se dozvíte na stránce modelu.

D2Mont Merida Cycling Team na kolech D.R.A.C.

12. 01. 2021

V roce 2021 bude bývalý Ethic-Sport Cycling Team ze Znojma používat zapletená kola DRAC29. Věříme, že tato poctivá a odolná kola pomohou týmu k mnoha vítězstvím!

Pro tým jsme připravili speciální verze ve fluo a zlatavém designu, a to na kompletní řadě nábojů DT Swiss – od DT350 až po DT180 na keramických ložiscích.

Nová řada RYOT kompletní!

05. 12. 2020

Značka FFWD uvedla na trh postupně všechny členy nové rodiny kol RYOT o různých výškách ráfků.

Nové modely RYOT nahrazují velmi úspěšné modely F3, F4 a F6, které sdílely profil ráfků DARC vyvinutý již v roce 2011. Nová kola RYOT jsou postavena na zcela přepracovaném designu LAW TECH a reflektují aktuální trendy v cyklistice. K dispozici budou modely RYOT33, RYOT44 a RYOT55 a to na nábojích DT350 i DT240 EXP. Prezentace jednotlivých modelů kol pro Vás připravujeme.

Zkracujeme - Aspide SHORT

12. 10. 2020

Koncem léta uvedlo San Marco na trh nový model Aspide Short.

Jedná se o zkrácenou a přepracovanou verzi ikonického sedla Aspide. Opět se bude vyrábět ve dvou šířkách a různých kvalitativních úrovních. Poprvé bude nabízeno sedlo také v úrovni Sport s ocelovými lyžinami a velmi zajímavou cenovkou!

Zcela nový model DRIFT!

16. 09. 2020

FFWD přichází na trh se zcela novou řadou kol pro Gravel. Model DRIFT je prvním z řady nových gravel modelů a splňuje ty nejvyšší nároky na výkon, spolehlivost, servisovatelnost a použití v terénu.

Základem je zcela nově vyvinutý ráfek o výšce 36 mm a šířce 30 mm. Vrstvení karbonu je speciálně přizpůsobeno jízdě v terénu a nárokům na zvýšenou odolnost proti kontaktu s kameny apod. Výplet je tvořen dráty DT Swiss Aerocomp pro zajištění co nejvyšší tuhosti. Náboje DT Swiss 240 ve straightpull 2:1 verzi pak využívají již nový EXP ratchet systém, který jim dodává nižší váhu, ubírá součástky a nabízí vyšší tuhost.

DRAC29 v testu VELA!

07. 09. 2020

Že jsou kola DRAC29 skutečně dobrá, to jsme věděli, a proto jsme je bez obav dali pořádně otestovat redaktorům z magazínu VELO.

Ti si kola vzali nejen na klasický redakční test, ale také na dovolenou do Jeseníků, kde s nimi projeli bikepark v Koutech nad Desnou nebo třeba Rychlebské stezky. A jak to dopadlo? Mrkněte se na text celého testu zde ve formátu PDF.

Nové zastoupení Ravemen v ČR a SR

14. 07. 2020

Od 1.7. tohoto roku se stala společnost Sport Import s.r.o. výhradním dovozcem světel Ravemen do ČR a SR. Ještě v průběhu léta naleznete tato kvalitní světla i u našich partnerů.

Ravemen je taiwanská společnost, která si vydobyla renomé v cyklistickém světě především vysoce kvalitními světly s inovativními technologiemi. Jejich inspirace je mimo jiné i u automobilového průmyslu, kdy jako první výrobce cyklistických světel uvedli na trh více světelných kuželů právě po vzoru aut. Jejich heslo "To see safely, be seen friendly" odráží také ohleduplný přístup jednotlivých účastníků provozu.

Revoluce na silnici - RAW a RYOT

01. 07. 2020

Pro sezónu 2021 si FFWD připravilo takovou malou revoluci ve svých silničních modelech. Byl vyvinut zcela nový tvar ráfku LAW TECH a vznikají na něm první modely pro silniční použití.

Nově vyvinutý ráfek LAW TECH reflektuje stávající trendy širšího obutí a zachovává vynikající aerodynamické vlastnosti při vysoké tuhosti. Šířka ráfku 29-30 mm a výška 44 mm jsou naprosto univerzální pro nejširší použití. Komu by to nestačilo, do nabídky přibude ještě verze s 33 mm a 55 mm. V současné chvíli jsou dostupné dva modely postavené na novém ráfku – topmodel RAW (DT180 EXP Carbon Ceramic náboje, DT hidden niple a 1:1 výplet) a allround model RYOT (DT240 EXP náboje, mosazné niple a 2:1 výplet).

Uvedení nové značky na trh

01. 06. 2020

K datu 1.6. uvádíme na trh novou značku zapletených karbonových MTB kol pro náročné - D.R.A.C. Wheels.

Zkratka DRAC Wheels znamená Durable Racing Advanced Carbon Wheels, což lze přeložit jako odolná závodní karbonová kola pro pokročilé/náročné. Kola jsou stavěna ručně s veškerou péčí a letitými zkušenostmi z pečlivě vybraných komponent. Posuďte sami – náboje švýcarské firmy DT Swiss jsou již legendou, dráty CX-Ray SP od belgického Sapimu se honosí titulem nejodolnější drát na trhu, Sapim dodává i své niple DoubleHead s patentovanou technologií SecureLock proti povolení a zlatým hřebem je univerzální tuhý ráfek se speciálně obohaceným hřbetem, kde každá díra pro nipl zvládne až 3000N v tahu! Výsledkem jsou špičková tuhá rychlá kola bez kompromisů. A co je neméně důležité – jejich servisovatelnost – jsou postavena ze standardních komponent, takže i v případě havárie je vše lehce opravitelné.

Nový model TYRO skladem

31. 05. 2020

FFWD uvedlo v průběhu dubna 2020 na trh nový model TYRO, který má být cenově dostupnou entry-level karbonovou alternativou k dražším modelům.

Kola TYRO jsou odvozena od nejprodávanějšího modelu F4D (45 mm) a jsou určena na kotoučové brzdy v plášťovém provedení. Použity jsou dráty DT Competition a FFWD náboje, které však mají DT Swiss star-ratchet systém. Díky tomu jsou spolehlivé a společně se straightpull klasickým 1:1 výpletem poskytují kolům bytelnost a odolnost. S cenou stanovenou na 899 EUR či 23 390 Kč se jedná o velmi zajímavou nabídku. Více informací naleznete na stránce modelu.

Rozšíření produktové nabídky

31. 05. 2020

Jako vždy v půli sezóny, i nyní uvedlo Selle San Marco na trh lehkou inovaci svého modelového portfolia.

Nejpopulárnější sedlo současnosti – SHORTFIT – dostalo třetí šířkovou variantu nazvanou SuperWide. Tento model je tak nyní ještě lepší i pro ženy, které chtějí mít pohodlné, ale zároveň závodně laděné sedlo. Model Shortfit dostal také novou povrchovou úpravu – Iridescent – ta v noci svítí a přispívá tak k bezpečnosti a viditelnosti jezdce. Shortfit Iridescent lze párovat i s omotávkou se stejným povrchem. A do třetice všeho dobrého – model Shortfit dostal také luxusní bílé Superleggera provedení. Velmi úspěšnému MTB modelu GND přibyla Supercomfort verze s dírou a zákazníci tak nyní mají na výběr mezi oběma variantami s dírou i bez.

Nový gravel bike Isaac Hadron Xplore!

11. 09. 2019

Vysoce kvalitní hliníkový rám s fullcrabon vidlicí je základem nového moderního gravel biku od Isaacu.

Čistým osazením, jízdním projevem a kvalitními dobře obutými koly je velmi zajímavou nabídkou ve srovnání s konkurencí. Cena začíná na 56 990 Kč za kolo na sadě SRAM Rival nebo Shimano R7000 či gravel řadě RX600, vše s koly DT Swiss C1800. Podrobnější specifikace a konfigurátor pro Vás připravujeme na našich stránkách! Do té doby Vám rádi naceníme kolo na míru, neboť je možné jej již objednávat!

Test Protona v 53x11

15. 08. 2019

V rámci testu a srovnání různých přístupů k silničním elektrokolům se Proton objevil v testu 53x11.

Někdo elektrokola zatracuje, jiný vychvaluje, ale faktem je, že jsou zde s námi. Isaac vytvořil silniční elektrokolo sportovního střihu, které je postavené na německém systému pohonu Fazua. Ten umožňuje ke kolu přistupovat jako ke každému jinému silničnímu kolu – máte možnost volit si sadu, zapletená kola atd. V testu bylo kolo ve zcela základní konfiguraci, ale ani tak si nevedlo vůbec špatně! Celý text testu si můžete prohlédnout zde.

Test F4D na portálu MTBiker.sk

08. 08. 2019

Známý cyklistický portál MTBiker.sk si vzal pod drobnohled nová kola FFWD F4D.

Zajímalo je to, co zajímá každého, kdo zvažuje podobný upgrade – jaká je ta změna, vyplatí se to? Navíc se zaměřili na různé aspekty užití moderních kotoučových kol včetně rostoucí popularity bezdušového obutí. Celý test naleznete na jejich webu zde.

Test levé kliky DuraAce Precision 3D na portálu MTBiker.sk

08. 08. 2019

Slovenský internetový magazín MTBiker.sk otestoval nejprodávanější provedení wattmetru 4iiii s čipem Precision 3D.

Pohledem člověka, který se s watty teprve seznamuje (a takových je většina), se na levou kliku DuraAce s nainstalovaným měřičem výkonu podívali v MT Bikeru. Na test bylo použito provedení Precision na baterii CR2032, které je ale ekvivalentní akumulátorové verzi Podiiiium. A jaké to je začít jezdit s watty, to si můžete přečíst zde.

Test sedla GND na portále MTBiker.sk

08. 08. 2019

Novinka z loňského roku, sedlo GND, se na trhu velmi rychle ujala. Martin Imrich z MT Bikeru si vzal na svoje terénní ježdění k inspekci právě novinku GND, která je ve svých několika verzích velmi dobrým počinem právě v oblasti MTB.

Ve světě MTB nebyla značka San Marco doposud tak známá, přestože dlouhá léta sponzorují MTB team Trek-San Marco. Novými modely GND (odvozeno od slova GROUND=země) se ale zařadila na špici MTB sedel ve světě. Unikátní konstrukce, mnohovrstvá struktura a moderní tvar zaručují sedlu jedinečné vlastnosti a pohodlí. Výběr sedla je sice velmi individuální záležitost, ale určité rysy se stále opakují. Podívejte se tedy, na co došli v MT Bikeru při testu zde.

Nový evropský šampion v dresu ALÉ!

29. 07. 2019

Gratulujeme Mathieu van der Poelovi k vítězství v evropském šampionátu horských kol, který se letos konal v Brně.

Jako všichni vítězové evropského šampionátu, také Mathieu oblékl dres, který šije ALÉ Cycling. Více informací na webu: http://www.uec.ch/en/

Hide My Bell!

24. 07. 2019

Na trh do Čech a na Slovensko přichází sada oblíbených doplňků od holandské firmy Close the Gap.

Tato nizozemská společnost se specializuje na integraci chytrých doplňků na moderní kola. Nikdo nechce vozit na kole zvonek, ale mnohým z nás (včetně profesionálů) by se na cyklostezkách vážně hodil. Jeho minimalizace a integrace do držáku na cyklopočítač je tudíž velmi zajímavým řešením!

Meson Disc v testu 53x11

11. 07. 2019

Zcela nový aero model Isaac Meson Disc podstoupil test v redakci 53x11. Na zoubek se mu podíval specialista na tato kola - Eda Pinkava.

Nový Meson Disc je kompletně nově vyvinutý, ale určením a jménem navazuje na tradiční model Isaac Meson, který byl nejprodávanějším Isaacem vůbec. Do testu jsme jej dodali v nejoptimálnější konfiguraci, tedy na sadě Ultegra Di2 a obutý na karbonových 60 mm vysokých kolech FFWD. Podrobný test si můžete stáhnout ve formátu PDF zde.

Torus Xplore Disc v testu

29. 04. 2019

Dlouho očekávanou novinkou v portfoliu ISAACu je gravel/CX bike Torus Xplore. Pojďte si přečíst, co o něm napsali v testu magazínu BikeGuru.

Magazín Bike Guru je jakýmsi pokračovatelem dříve vydávaného Bike Peloton a nového Toruse dostali k testu jako jedni s prvních. Nový Torus zaujal nejen redakci Bike Guru také na veletrhu For Bikes. Celý test v PDF naleznete zde.

Meson Disc na trhu

07. 04. 2019

Nový Meson Disc je konečně k dispozici. Na veletrhu ForBikes sklidil zasloužené obdivné pohledy.

Na veletrhu ForBikes 2019 v Praze jsme návštěvníkům ukázali nového Mesona obutého na plášťových diskových kolech FFWD F6D. Pohon zajišťovala elektronická sada Ultegra R8000 Di2. Cena takto vybaveného modelu se pohybuje kolem 140 tisíc korun. A jaká bude ideální konfigurace pro Vás? Zkuste si to na stránce modelu!

Nová kolekce jaro/léto 2019

20. 03. 2019

Představujeme novou kolekci jaro/léto 2019, která je nyní dostupná ve všech partnerských obchodech a také na webu alecko.cz

Nová letní kolekce od ALÉ nabízí ještě lepší komfort a pohodlí díky vývoji nových střihů, použití nových látek a v neposlední řadě také nových barev a designů, které Vás nepřestanou bavit. "NO BORING PERFORMANCES" je heslem nové kolekce, přesvědčte se sami u nejbližšího prodejce.

CX/Gravel Torus Xplore

26. 02. 2019

Zcela novým modelem TORUS Xplore zamířil Isaac do světa cyklokrosu a gravel ježdění. Univerzální karbonový rám Torusu snese závodní zatížení i víkendové dobrodružství.

Nový Torus je postaven na velmi zdařilém základu – celokarbonovém rámu s pevnými osami, velkou průchodností a skvělými jízdními vlastnostmi. Ani váha 1170 gramů ve velikosti 55 cm není limitujícím faktorem pro závodní použití na CX tratích. Dodáván bude na sadách SRAM 1x11 Rival a Force. K dispozici však bude i samotný rámový set, takže fantazii se meze nekladou. Výchozí osazení bude koly DT Swiss C1800 lze doplnit nabídkou FFWD, podobně jako zvolit místo výchozích plášťů galuskové provedení.

Nový Meson Disc je tady!

26. 02. 2019

Evoluce velmi oblíbeného aero modelu Meson přichází na trh. Nový Meson dostal kotoučové brzdy a plně integrovaný Isaac Pure Cockpit System vyvinutý společností ControlTech.

Jak již prokázaly nejedny testy v tunelu, moderní aerokolo dokáže být s kotouči rychlejší, než ráfková klasika. To všechno také nahrává intergovaným řešení řidítek, představce a krku vidlice. Nový Meson je vytvořen z tuhého a houževnatého materiálu a poskytuje výjimečnou aerodynamiku právě s využitím maximální intergace – v okolí řidítek nenaleznete jediný bowden! Zůstávají také široké možnosti přizpůsobení každému zákazníkovi na míru. K dispozici jsou sady všech tří výrobců, různé výšky i obutí kol a další detaily.

První e-bike od Isaacu!

20. 12. 2018

Na trh přichází dlouho očekávaná elektro silnička Proton Hybrid Disc. Nabídne sportovní charakter a německý systém pohonu Fazua.

Proton Hybrid Disc je postaven na celokarbonovém rámu o váze pouhých 1290 gramů ve velikosti 56 cm a pohonném systému od německého výrobce Fazua. Díky tomu začíná na váze kolem 13 kg a díky plně integrované baterii do rámu může být kolo vybaveno standardními sadami i zapletenými koly a komponenty, s váhou se tedy ještě dají dělat divy! Není výrazně ovlivněno těžiště kola a tudíž je zachován skutečně sportovní charakter. Dostupnost v ČR bude od února 2019.

Podiiiium Ride Ready

09. 12. 2018

Od prosince 2018 bude i verze Podiiiium dostupná na našem trhu v provedení Ride Ready, tedy k okamžitému použití!

Standardně dodávané Shimano kliky 105 5800, Ultegra 6800 i R8000, a také DuraAce R9100 budou nyní k dispozici i v akumulátorovém provedení Podiiiium. Toto provedení je zapouzdřeno, má pouze 7 gramů na klice navíc a akumulátor vydrží 60-80 hodin provozu na jedno nabití.

Prodloužená možnost výměny zboží

29. 11. 2018

Pokud si lámete hlavu, jestli jste vybrali správnou velikost či typ dárku, nyní už nic nemusíte řešit. Všechny objednávky z konce roku nyní můžete vyměnit či vrátit až do konce ledna.

Nabídka platí pro zboží zakoupené od 15.11. do 31.12.2018.

FFWD best wheels ever!

24. 10. 2018

Na sezónu 2019 přichází FFWD se zcela novými koly, právem označovanými jako přelomovými. Pojďme si je ve stručnosti představit!

Nové modely mají spoustu nových vlastností a nahrazují kompletně staré portfolio kol, kromě časovkářského materiálu. Kromě na první pohled viditelné změny v designu, si můžete povšimnout také nových přepracovaných ráfků. Všechny modely jsou nyní dostupné v ráfkové i kotoučové variantě. A všechny modely mají také galuskovou i plášťovou verzi, která je u všech modelů připravena na bezdušovou úpravu. Došlo i ke změně výpletu a nábojů – nově je použit výplet v poměru 2:1, který byl doposud pouze u top modelu F4RS, a to včetně kotoučových modelů. Upraveny byly díky tomu i náboje od DT Swiss – kola dostala nové náboje DT350 a DT240 ve verzi 2:1 se stříkaným logem bez nálepek, vyráběné přímo pro FFWD.

Nový model GND

24. 10. 2018

Představujeme Vám zcela nové sedlo GND, které je určeno především pro Off-road aplikace, tedy MTB, CX nebo Gravel biky.

Název nového modelu GND je odvozen od slova GROUND, tedy země, půda. Již název tedy odkazuje na zamýšlené použití v terénu. Sedlo je za tím účelem vybaveno potřebnými vlastnostmi. Tvarově vychází ze zkráceného oblíbeného silničního modelu Shortfit. Jeho skořepina používá zcela novou technologii Core zone, kdy ve skopřepině je díra, ale v povrchu sedla nikoli. Přední špička sedla je rozšířená a extra polstrovaná, aby umožnila lépe zvládat prudké výjezdy a zadní část je naopak zbavena zakulacení, aby se sedlo nezachytávalo ve sjezdech při pozici jezdce za sedlem. Boky sedla jsou pak vybaveny režnou vysoce odolnou tkaninou, která ochrání sedlo při pádech.
Na trhu budou kvalitativní úrovně Dynamic a Racing. V obou úrovních pak naleznete modely GND a GND-e, tedy s gelem a bez gelu.

Nový ISAAC Vitron Disc

24. 10. 2018

Model Vitron se dočkal svého discového bratříčka. A to hned ve dvou edicích!

Nový Vitron Disc bude k dispozici na trhu od listopadu 2018 a navazuje na model Vitron. Standardní provedení bude červeno-bílo-černé, ale po novém roce se do prodeje se dostane také několik kousků limitované edice Vitron Disc Limited RED (na obrázku), která má krásnou červenou barvu.

Kola budou k dispozici na různých sadách i zapletených kolech – v brzké době pro Vás zařadíme tento model i do našeho konfigurátoru!

Nové kolekce týmových dresů

10. 09. 2018

Aktualizací prošly všechny řady týmových dresů a tak jsou pro Vás nyní nachystány tři nové kolekce. PR-S, PR-R a PRIME, všechny zdokonalené pro ještě větší radost z cyklistiky!

Ve spolupráci s profesionálními týmy je vytvořena kolekce PR-S, která je zaměřena na absolutní aerodynamiku, přilnavost a lehkost. Kolekce PR-R je stálicí a nejoblíbenější kolekcí a pro novou sezónu došlo k mnoha vylepšením, mezi které patří například bezešvé provedení rukávů, které velmi dobře přiléhá, jsou použity nové materiály a došlo k úpravě spodního lemu i kapes. Základní kolekce PRIME pak nabízí nový střih i látky, včetně bezešvého řešení rukávů. Testovací dresy jsou pro Vás k dispozici od listopadu 2018.

Power of Choice!

20. 08. 2018

Naše společnost se od července 2018 stává výhradním dovozcem a distributorem měřičů výkonu 4iiii Innovations pro ČR a SR. Tím se také rozšiřuje naše nabídka včetně nového produktu Podiiiium!

Od nynějška je možné si vybrat ze dvou typů měřičů výkonu – Precision 3D a Podiiiium. Technicky je elektronika unvitř obou provedení stejná, ale rozdíly najdete ve venkovní úpravě a napájení. Zatímco Precision je napájen baterií CR2032, Podiiiium je napájeno integrovaným akumulátorem. Oba typy lze koupit jak nainstalované na nových klikách, tak také nechat si nainstalovat na kliky vlastní.

Test Isaac Boson Disc v 53x11

18. 08. 2018

Ve speciálním čísle časopisu 53x11 k Tour de France najdete také Sólo test modelu Isaac Boson Disc. Kotouče začínají vládnout silničním kolům napříč značkami a model Boson Disc byl před 3 lety vůbec prvním kolem, které využilo testovacího provozu kotoučových brzd ve WorldTour!

Isaac Boson Disc je svým založením závodní kolo s pohodlnou granfondo geometrií. Boson má tuhý rám s masivním středovým pouzdrem, ale pohodlný posed s vyšší hlavovou partií, která umožňuje výše položená řidítka a tedy menší drop.

Do testu jsme přinesli sériově osazený model za stále přijatelnou sumu peněz. Text celého testu si můžete prohlédnout zde: test Isaac Boson Disc.

Pozvánka na Mistrovství Evropy v Brně / ve Zlíně

13. 07. 2018

Ve dnech 12. - 15. 7. 2018 proběhne v městech Brně a Zlíně Mistrovství Evropy v silniční cyklistice juniorů a U23. Přijďte i vy zafandit!

Italský výrobce cyklistického oblečení ALÉ CYCLING je hrdým sponzorem této akce a také výrobcem mistrovských dresů. 12. – 13. 7. 2018 se jedou časovky, start i cíl proběhne u Brněnské přehrady. O víkendu 14. – 15. 7. se pojede silniční závod, start i cíl je z centra Zlína. Více informací o mistrovství a program akce najdete na oficiálních stránkách http://www.echroad2018.com/.

Nové logo značky San Marco

11. 07. 2018

Společnost Selle San Marco se vrací v novém logu k historickému odkazu. Nové logo bylo prezentováno na Eurobiku 2018 v německém Friedrichshafenu.

Společně s novým logem uvedla na trh značka také podobu modelů na další sezónu 2019. O všech novinkách Vás budeme postupně informovat a počínaje říjnem budeme aktualizovat také nabídku na našich stránkách.

Test ISAAC Meson v 53x11

15. 05. 2018

Tuhý, aerodynamický a hladový po rychlosti, tak to je přesně model Isaac Meson. Přečtěte si dojmy, které zanechal při testování v časopise 53x11!

Tentokrát jsme pro testery 53x11 připravili tempařskou raketu jménem Isaac Meson. Nešlo o demonstraci nejlepšího možného osazení, peříčkové váhy nebo astronomické ceny. Ba naopak, chtěli jsme nechat otestovat relativně normálně osazené a na svou kategorii cenově dostupné kolo, které si Vás podmaní svými vlastnostmi. V osazení novou Ultegrou R8000, zapletenými koly FFWD F6R a továrními doplňky Isaacu je kolo připraveno přesně na to, co od něj očekáváte – rychlost! A jak to viděli borci z 53x11?
Mrkněte se na celý text testu zde.

Nový DiMA Selector 2018!

12. 04. 2018

Připravili jsme pro Vás aktualizovanou verzi online DiMA Selectoru. Tento elektronický rádce Vám pomocí několika málo údajů o Vaší postavě dokáže poradit, u kterých sedel začít se svým výběrem.

Pro většinu z Vás je doporučeno jedno či více sedel první volby, u kterých byste měli začít se zkoušením a také další sedla, která by Vám mohla vyhovovat. Ideální je, když si s těmito údaji zajdete k některému z našich prodejců a zde si sedla vyzkoušíte.

Někteří naši prodejci disponují také měřícím přístrojem Smart Caliper, který dokáže pomocí němařených údajů podobně doporučit kategorii sedel, na kterou byste se měli zaměřit.

Přejeme Vám šťastný výběr Vašeho nového sedla! We Ride With You!

Valentýnské dresy s jménem

14. 02. 2018

Darujte originální valentýnský dres od ALÉ, na který je možné vytisknout jméno obdarovaného. Tyto dresy jsou nabízeny v limitované akci k příležitosti startu závodu Alé La Merckx.

Závod Alé La Merckx se pojede z romantického města Romea a Julie, z Verony. Dresy si můžete objednat přes webové stránky https://www.alelamerckx.com/valentine-jersey, kde zároveň získáte slevu na start tohoto závodu. Objednávku je možné také řešit přes kontakt info@sportimport.cz.

FFWD se vrací na Tour de France!

19. 12. 2017

Je nám velkým potěšením oznámit dvouletý sponzorský kontrakt s francouzským týmem Direct Energie, který má účast na Tour jistou.

FFWD bylo v historii poměrně dlouho dobu součástí World Tour pelotonu jako dodavatel kol QuickStepu a poté Vacansoleil. V současnosti sponzoruje také pro-continentální tým Roompot-Nederlandse Loterij, který přinesl kola FFWD zejména na holandské a belgické klasiky. S týmem Direct Energie se na našich kolech znovu projedou jména jako Sylvain Chavanel, či nově závodníci jako Lilian Calmejane nebo Rein Taaramae.
Get Confident. Go Fast!

FFWD 2018

22. 11. 2017

Na sezónu 2018 máme pro Vás přichystáno spoustu novinek. Nejdůležitější novinkou je přechod celé výroby na straightpull verze nábojů a nahrazení FFWD nábojů DT350 náboji se star-ratchet systémem.

Zároveň přicházejí levnější hliníkové modely F3A a MTB Outlaw Alloy, a také MTB modely na DT350 nábojích za dostupnější ceny. Připravili jsme pro Vás také tyto nové stránky věnované kolům FFWD, kde jsou již zahrnuty všechny novinky.

ISAAC Configurator online!

20. 11. 2017

Naše stránky prošly komplexním upgradem a Vy máte možnost vyzkoušet si unikátní ISAAC Configurator u každého modelu. Každé kolo je originál, Váš originál!

Od nynějška nejste omezeni katalogovým osazením a nemusíte s Vaším prodejcem složitě řešit základní přizpůsobení kola Vašim požadavkům. Jednoduše si naskládáte kolo dle Vašich možností sami již z výroby. Pokud nebudeme schopni splnit Vaše požadavky, vždy máte možnost objednat si rámovou sadu ISAAC a s prodejcem si domluvit zakázkovou stavbu na míru. A nemluvíme tady pouze o top modelech – značka ISAAC Vám tuto variabilitu přináší u všech svých modelů! Challenge the Elements!

San Marco rozšiřuje svou účast ve WorldTour!

11. 11. 2017

Wanty Group-Gobert a 3T-Aqua Blue Sport jsou pro příští sezónu novými celky sponzorovanými sedly San Marco.

Zajímavý je zejména zcela nový irský celek 3T-Aqua Blue Sport, který bude sedlat nový model 3T Strada plně na kotoučových brzdách a se silniční verzí jednopřevodníku. SRAM se nechal slyšet, že silničáři jsou málo pokrokoví a že je to pouze otázka zvyku! Přejeme borcům z týmu, aby se jim zvykalo rychle a pohodlí jim dodala i sedla San Marco!

ALÉ je sponzorem ME v cyklokrosu

06. 11. 2017

ALÉ je hrdým sponzorem ME v cyklokrosu a výrobcem mistrovských dresů.

Dresy ALÉ v týmových provedených jsou dostupné také všem českým fanouškům na stránkách www.aleteam.cz

ALÉ je sponzorem ME v cyklokrosu

06. 11. 2017

ALÉ je hrdým sponzorem ME v cyklokrosu a výrobcem mistrovských dresů.

Dresy ALÉ v týmových provedených jsou dostupné také všem českým fanouškům na stránkách www.aleteam.cz

ALÉ nově v Twinsportu Třebíč

01. 10. 2017

V tomto roce jsme úspěšně navázali spolupráci s krásným obchodem Twinsport v Třebíči na Brněnské ulici. Značka ALÉ je Vám tak zase o něco blíže.

Navštivte Twinsport a vyberte si z oblečení ALÉ různých úrovní, střihů i neotřelých designů. V obchodě si můžete většinu oblečení také vyzkoušet v různých velikostech a vybrat si tak tu správnou.

Kolekce 2018 představena v Brně

29. 09. 2017

Ve středu 27.9. si mohli v Brně prohlédnout naši obchodní partneři celou kolekci kol ISAAC pro rok 2018. V nejbližší době bude aktualizována také nabídka kol u nás na webu.

Celou kolekci jsme měli možnost shlédnout v prostorách brněnského hotelu Fontána, kde proběhla prezentace i s učastí zástupce značky z Holandska. Hlavními změnami pro příští rok je lehká designová úprava některých modelů a hlavně přidání možností individualizace stavby kol obohacením o nabídku SRAMu. Většina kol tedy bude nově k dispozici se sadami všech tří výrobců Campagnolo, Shimano i SRAM. Dochází také k rozšíření možnosti volby zapletených kol u bikových modelů. V průběhu zimy bude na našich stránkách spuštěn nový konfigurátor kol, pomocí kterého si budete moci sestavit Vašeho ISAACa přímo na míru!

Modely 2018 představeny v Brně

29. 09. 2017

Ve středu 27.9. byly v Brně představeny nové modely a nástroje San Marco pro rok 2018. V nejbližší době bude aktualizována i naše nabídka na webu.

Pro další rok došlo ke zjednodušení systému sedel, názvy Regale a Concor zůstaly vyhrazeny historickým ikonám a uvedeny byly nové specializované modely jako ShortFit. Všechny novinky budeme postupně představovat a od nového roku je najdete také u našich obchodních partnerů na prodejnách.

Zimní kolekce 2017/2018 skladem

20. 09. 2017

Zimní kolekce ALÉ je právě naskladněna. Vybírejte i vy ze zářivých barev pro podzimní a zimní počasí.

Najdete si i Vy svého oblíbeného prodejce. Seznam prodejců naleznete zde http://www.alecko.cz/ale/prodejci Zimní katalog ALÉ naleznete zde: Katalog ALE WINTER 2017/18 Aktuálně dostupné zboží je pak zobrazeno na těchto stránkách.

Concor CarbonFX v testu 53x11

10. 08. 2017

Top verze sedla Concor v provedení CarbonFX prošla testováním v časopise 53x11 v jeho speciálu k Tour de France.

Celý článek naleznete k přečtení zde:
Minitest carbonového sedla Concor CarbonFX

Alé PR-SYSTEM & FDJ @ Tour de France 2017

28. 07. 2017

Tour de France už skončila a tak se ohlížíme za jejím průběhem s týmem FDJ, který jel tento závod v nejvyšší řadě PR-S ALE TEAM. I Váš tým může mít dresy ve výjimečné kvalitě.

Celé video můžete shlédnout zde:
https://www.youtube.com/watch?v=TPq36yjpQKg

Více na www.aleteam.cz.

Přinášíme Vám produkty 4iiii Innovations!

18. 07. 2017

Naše společnost se stala autorizovaným prodejcem těchto špičkových kanadských měřičů výkonu, na které spoléhají jezdci jako Peter Sagan nebo Zdeněk Štybar.

V našem e-shopu najdete nejenom wattmetry, ale také příslušenství jako držáky nebo hrudní pásy Viiiivo. Wattmetry 4iiii Precision splní i ty nejvyšší nároky na kvalitu a provoz v náročných podmínkách. Vždyť kde jinde by mělo být vše důkladně otestováno než na dalekém kanadském severu.

ALE TEAM PRR Carbon v Kolárně Olomouc

30. 06. 2017

Jeden z našich partnerů ALÉ si nechal udělat dresy z řady PRR Carbon ve svém vlastním designu závodního týmu. V nabídce jsou však i pro veřejnost.

Navštivte olomoucký obchod a vyzkoušejte si oblečení ALÉ. Program ALÉ TEAM umožňuje plně individualizovat Vaše týmové dresy a dostat tak Vaše společné ježdění na novou úroveň komfortu a potěšení z jízdy. Na švih se budete těšit už jenom z toho důvodu, že si budete oblékat Vaše nové oblečení...
http://www.kolarna.eu/kontakt

Kola ISAAC v prodejně BIG BIKE!

30. 06. 2017

Je nám potěšením představit Vám našeho nového partnera - prešovskou prodejnu BIG BIKE. Naleznete zde příjemnou atmosféru, profesionální přístup a samozřejmě - kola ISAAC.

V prodejně BIG BIKE se kola nekupují jako rohlíky, ale každý nákup pro Vás bude zážitek. Poradí Vám skuteční profesionálové v oboru, vyberou s Vámi správný model, velikost stejně jako další parametry kola a Vy tak dostanete svůj originál. Vaší první návštěvou to samozřejmě nekončí – příjemná atmosféra a špičková následná péče si Vás bude natolik hýčkat, že se budete rádi vracet. Další informace naleznete také na webu: www.bigbike.sk.

FFWD F3D v testu časopisu 53x11

07. 06. 2017

Kotoučové brzdy se prosazují na čím dále více modelů z nabídky silničních kol. Že kola dělají kolo, je všeobecně známý fakt a u kotoučovek to platí dvojnásob...

Vysoké karbonové ráfky dodávají kolu mnoho zajímavých vlastností, ale co když Vám jde o nekompromisní nástroj pro jízdu v kopcích, který se ale neztratí ani na rovině? Pak jsou tu pro Vás připravena kola F3D, o jejichž kvalitách se přesvědčila i redakce 53x11.

Text testu Vám přinášíme zde: Test zapletených kol FFWD F3D.

Dlouhodobý test konceptu DiMA

06. 06. 2017

Systém výběru sedla DiMA prošel dlouhodobým testováním v redakci časopisu VELO. Sedla si prostřídali různí redaktoři po dobu 4 měsíců.

Pro test byli vybráni redaktoři různého zaměření od silničáře až po bikera, různé výkonnosti a test měl vždy dvě části – pocitový výběr jezdcem samotným a srovnání s doporučením DiMA selectoru. Podívejte se, jak test dopadl...

Celý článek si můžete prohlédnout zde.

Aspide Supercomfort

23. 05. 2017

Hledáte skutečně pohodlné sedlo v závodním hávu? Vyzkoušejte novinku Aspide Supercomfort!

Sedlo Aspide je nejúspěšnější model z celé nabídky San Marca a jako první dostalo verzi Supercomfort. Tato verze sedla by měla splnit očekávání i těch nejnáročnějších jezdců po stránce komfortu, přičemž si stále zachovává závodní povahu, netrpí nadváhou a kombinuje v sobě závodní karbonovou skořepinu s gelovými vložkami zajišťujícími maximální pohodlí.

ALÉ dětem - kolekce BIMBO

11. 05. 2017

Že si pozornost zaslouží i ti nejmenší, to si uvědomují v prodejně BIKERO v Hradci Králové a vsadili na kolekci BIMBO od ALÉ, která je zaměřena již na děti od 8 let.

V prodejně mají krásně udělaný dětský koutek, kde najdete nejen dresy od ALÉ, ale taky jiné doplňky pro děti od dalších značek. Přemýšlíte-li, kde se dobře postarají s výběrem oblečení pro Vaše dítě, zamiřte do Hradce!

www.bikero.cz

Novinka TT/Tri - model SHOT!

03. 05. 2017

Počátkem tohoto roku uvedlo San Marco zcela nový model vhodný pro použití v boji proti chronometru či v individuálních disciplínách jako je triatlon.

Nový model SHOT je v provedení Dynamic (MANGANESE lyžiny a sklovláknem obohacená skořepina), ale nenechte se mýlit! Dosahuje vynikající váhy 215 gramů a dodá Vám oporu přesně tam, kde ji potřebujete. Špička sedla je zakrácena a má hluboký zářez pro úlevu citlivým partiím. Zadní část je naopak plochá a rozšířená tak, aby dodala v případě potřeby oporu sedacím kostem. Boky sedla jsou opatřeny plastovými chrániči a nemusíte tak mít o sedlo strach ani při transportu či manipulaci například v depu triatlonu.

Skutečná Revoluce je Evoluce

17. 04. 2017

THE REAL REVOLUTION IS EVOLUTION, zní heslo pro novou top kolekci týmového oblečení. ALÉ R-EV1 tuto evoluci přináší všem fanouškům kvalitního oblečení pod názvem PR-SYSTEM.

Nová kolekce R-EV1 je již známá a velmi oblíbená u standardní produkce oblečení ALÉ. Nyní umožňujeme i Vám nechat si zakázkově vyrobit dresy nejvyšší kvality ve Vašem designu!

Element Disc Di2 v testu 53x11

07. 04. 2017

Podívejte se, jak si v testu 53x11 vedl top model Element Disc na elektronické sadě Ultegra Di2 a zapletených kolech FFWD F4D.

Do testu jsme připravili jedno z nejpovedenějších silničních kol na kotoučích – diskového Elementa. Osazený byl elektronikou a špičkovými komponenty. Plný text testu si můžete přečíst zde.

FFWD Outlaw XC 29 v testu časopisu VELO

05. 04. 2017

Novinku v podobě zapletených MTB kol Outlaw XC si vzala do parády redakce časopisu VELO. Kola v testu prokázala, že se mohou směle měřit s tím nejlepším na trhu.

Text testu Vám přinášíme zde: Test zapletených kol FFWD Outlaw XC 29.

Nová kolekce dresů PR-SYSTEM

07. 03. 2017

ALÉ v tomto roce představuje hned dvě nové kolekce pro Vaše týmové dresy! Podívejte se na špičku ve výroji cyklistického oblečení.

Hlavní novinkou je kolekce PR-S, která nabízí to nejlepší od ALÉ. Doplňuje tak oblíbenou kolekci PR-R a nabízí tak opět vylepšenou verzi těchto dresů. Nově je použitý systém zakončení rukávů z velmi elastické a přilnavé látky, která sedí jako druhá kůže. Závodní kolekce PR-R pro svou oblíbenost zůstává beze změn. GPM je střední kolekce, která nahrazuje kolekci ULTRA. Koncept této kolekce je uplně nový, jsou použity nové materiály, úžasný střih a materiál růkávů, který ocení každý nadšený cyklista. Nejekonomičtější kolekce PLUS zůstává beze změn, tradiční kolekce z prodyšných a lehkých látek ocení každý hobby team! Veškeré novinky představíme během jara také na webu www.aleteam.cz.

Letáček s popisem jednotlivých kolekci už nyní můžete shlédnout zde: ALE TEAM 2017

ALÉ letní kolekce 2017 je již nachystána!

28. 02. 2017

Prohlédněte si nový katalog ALÉ Summer 2017 pro nadcházející sezónu. Nové střihy, nové látky, nové barvy. ALÉ nenechává nic náhodě a jde stále kupředu.

Pro letní sezónu si ALÉ připravilo nejen odvážné designy, ale také opět pokročilo ve vývoji nových technologií a užití nových materiálů. Novinkou jsou především FUTURE BIBSHORTS kalhoty v pánském i dámském provedení (s inovativním systémem šlí). Je rozšířena řada R-EV1 a vznikly zcela nové odlehčené dresy pro maximální komfort za horkých dnů. Již brzy bude vše vystaveno také na našich stránkách!

FDJ na Tour de France v dresech ALÉ TEAM

06. 02. 2017

Francouzský tým FDJ oblékne od nové sezóny zakázkově šité dresy ALE TEAM. Spolu s Direct Energie jsou tak dalším týmem v pelotonu Tour de France, který bude prezentovat značku ALÉ.

FDJ bude jezdit v nové nejvyšší řadě PR-SYSTEM, navazující a dále rozvíjející řadu PRR Carbon, která je novinkou roku 2017. Celou kolekci si už nyní můžete objednat ve vlastním designu cyklistických týmových kompletů. Více informací již brzy na www.aleteam.cz.

ALÉ novým oficiálním dodavetelm UEC

27. 01. 2017

Značka ALÉ je novým oficiálním dodavatelem sdružení Union Européenne de Cyclisme.

Italská značka se tak stává v příštích čtyřech letech dodavatelem oblečení pro všechny evropské šampionáty ve všech disciplínách a kategoriích.

Baryon 29 ve VELO testu

12. 01. 2017

Testeři časopisu VELO si před Vánoci vzali do parády nového Baryona 29 obutého na nových kolech FFWD Outlaw XC.

Redaktoři si s testem dali opravdu práci a my jej přinášíme i Vám ke shlédnutí – dostupný je v elektronickém formátu PDF.

FFWD podporuje Topforex-Lapierre Pro Cycling Team

04. 01. 2017

Jedním z hlavních cílů nově vzniklého týmu Topforex-Lapierre je pomáhat domácí silniční cyklistice a výchově mladých talentů, kterým je následně umožněn přestup do World Tour.

To je velmi blízké i nám, a tak slovo dalo slovo a FFWD Wheels stalo dodavatelem zapletených kol pro tento mladý ambiciózní tým.
Nový tým Topforex-Lapierre stojí na základech bývalého týmu LAWI-Author a personálně došlo i k propojení s bývalým týmem Klein-Constantia. Zejména osobnosti jako René Anderle, Daniel Treml či Petr Dlask budou jistě zárukou kvalitní přípravy mladých talentů. Tým bude mít k dispozici galuskové modely F4R a F6R pro silniční závody a loukotě THREE spolu s disky pro časovky.
Věříme v dlouhodobou a úspěšnou spolupráci a přejeme novému týmu mnoho sportovních úspěchů!

Nový Graviton a Graviton Disc

07. 12. 2016

Na trh byly uvedeny také zbrusu nové modely ze špičkového hliníku Graviton a jeho disková varianta.

Vstupní brána do světa kol Isaac – model Graviton – přichází pro další rok zcela inovován. Má zcela přepracovaný rám a také kotoučovou variantu. Svými vlastnostmi v mnohém předčí základní karbonové rámy, podobně jako hliníkový bike Tensor. Nový Graviton nabídne skvělou ovladatelnost, pohodlný posed a velmi čitelné jízdní vlastnosti. Přitom stačí na něj zatlačit a objevíte závodní geny. Toto kolo Vás nezklame!

Modely Isaac 2017 jsou tady!

29. 10. 2016

Aktualizovali jsme kompletně stránky na modelový rok 2017. Prohlédněte si, co jsme si pro Vás připravili.

Pro novou sezónu došlo k mnoha menším i větším změnám. Zcela přepracován byl model Kaon, který postoupil na vyšší úroveň, aby udělal místo novému modelu Vitron, zaměřenému na pohodlí a ovladatelnost. Model Kaon dostal zároveň kotoučové brzdy, stejně jako hliníkový model Graviton. Vrchol nabídky tvoří nově jediný model Element, který byl přepracován na základě týmové verze do nekompromisního závodního stroje a dostal i kotoučové brzdy. Vnitřní struktura byla dále vylepšena u modelů Baryon i Muon, které nyní dosahují ještě lepších vlastností.

Nová řada Dynamic 2017

28. 08. 2016

Osvědčené tvary závodních sedel Aspide, Mantra, Concor a Regale jsou od sezóny 2017 dostupné i v řadě Dynamic.

V provedení Dynamic byla doposud zatoupena pouze sportovně laděná univerzální sedla, která vyhovovala většině hobby jezdců. Od sezóny 2017 bude v tomto provedení k dispozici i celá řada závodních modelů, které budou vynikat výborným poměrem cena/výkon. Lyžiny ze směsi MANGANESE, tlumení Biofoam a povrchová úprava Silkfeel zajistí vlastnosti velmi blízké závodním provedením Racing a CarbonFX. Váhově se sedla řadí na špici cenově srovnatelné konkurence.

Nový Isaac Tensor 29

29. 04. 2016

Přichází nový Isaac Tensor 29 se špičkovým hliníkovým rámem!

Tensor 29 je bike jako stvořený pro všechny, kteří o víkendu rádi opustí asfalt a chtějí se pokochat jízdou v lese. Nezáleží na tom, jestli jedete po známé cestě kousek za barákem nebo objevujete vzdálenější traily. Tensor byl navržen tak, aby vždy uspokojil Vaše potřeby.

Prohlédněte si nabízené varianty.

DiMA Selector česky

02. 01. 2016

Nově najdete na našich stránkách také českou verzi DiMA selectoru pro snadný výběr sedla.

Tento jednoduchý nástroj Vám na základě zodpovězení několika málo otázek poradí při výběru Vašeho sedla. Doporučení se vztahuje na jeden ze 4 základních modelů (Aspide, Concor, Mantra nebo Regale) a jednu ze dvou šířek (Narrow nebo Wide). Svůj výběr si můžete následně potvrdit návštěvou jednoho z našich partenrů a vypůjčením sedla na otestování, zejména, pokud si nejste některými odpověďmi jistí a selector Vám dává různé výsledky.

Nová webová prezentace

01. 01. 2016

Počátkem tohoto roku byly spuštěny nové webové stránky věnované značce San Marco.

Na nových stránkách naleznete nejen kompletní přehled dostupných produktů, ale také další zajímavé informace. Bohatá historie společnosti San Marco přímo vybízí k zavzpomínání na velikány cyklistiky, kteří byli s jejich sedly spjati. Doporučujeme nevynechat ani stránku popisující moderní technologie, které dělají z těchto sedel opravdu profesionální nářadí. Pokud se budete chtít ke kterémukoli sedlu cokoli zeptat, neváhejte nás kontaktovat ať již na našem emailu, telefonu, nebo vyplněním poptávkového formuláře.

Nová webová prezentace

20. 12. 2015

Od konce tohoto roku si můžete všechny modely prohlédnout na nových stránkách značky.

Koncem roku 2015 jsme spustili nové informační stránky pro značku Isaac. Najdete zde kompletní přehled nabízených modelů a jejich popis v češtině. U některých modelů je k dispozici i velmi podrobná fotogalerie, u všech pak najdete rámové geometrie a dodávané velikosti. Neváhejte si vytvořit poptávku a zeptat se nás k danému modelu na cokoli, co by Vás mohlo zajímat. Rádi Vám poradíme jak s výběrem modelu, tak sdělíme široké možnosti individualizace kol Isaac.

První kolo z nové distribuce

20. 12. 2015

Kola Isaac jsou nově dostupná v ČR i na Slovensku. Jako první kolo byl dovezen týmový speciál týmu Roompot, ovšem s osazením na přání.

Standardně se týmové kolo dodává na sadě Sram Red a komponenty ZIPP, přesně tak, jak jej jezdí i Team Roompot. Tento kousek bude ale sloužit především na výstavy a ukázku široké veřejnosti, takže je seskládán z těch nejlepších dostupných komponent. Řazení zajišťuje kompletní sada Campagnolo Super Record 11 speed, komponenty jsou tovární Isaac včetně celokrabonové sedlovky, zapletená kola z produkce Fast Forward – a to rovnou top model F4R Special – vše doplněno o Orange Colour Edition sedla Mantra od společnosti Selle San Marco. Váha tohoto konkrétního kousku se pohybuje kolem 6,1 kg bez namontovaných pedálů. V případě dalšího důrazu na váhu máme ale ještě další možnosti, kde ubrat – například na sedle můžeme ještě ušetřit, pokud bychom zvolili celokarbonový model San Marco Carbon FX, který ubere dalších 60 gramů. Na řidítcích lze také ubrat dalších 100 gramů, pokud bychom volili některý z celokarbonových modelů, a to jsme již pohodlně pod magickou hranicí 6 kg. Pojďte si i Vy poskládat špičkový stroj dle svého gusta...